Медики зареєстрували алкогольно залежного школяра

625
Медики зареєстрували алкогольно залежного школяра

Таке повідомили в одній із наркологічних лікарень Києва. Медики кажуть, що нині діти рано знайомляться зі спиртним. На свята, наприклад, малюків пригощають батьки.

11-класник Сергій добре знає про небезпеку горілки і слабоалкогольних напоїв, але полюбляє випити міцненьку з лимоновим чи полуничним смаком. Порахував, щоб від нього сп’яніти, потрібно 8 пляшок,повідомляє НТН.

Сергій, учень 11 класу: "Я употребляю только на выходные, когда отдыхаю с друзьями. Я слышал, что алкоголь в немереных дозах убивает, но я его не употребляю в немереных дозах. Я просто тоже самое, что пива выпить, с друзьями посидеть".

40% хлопців і 20 дівчат знають смак алкоголю з десятилітнього віку. У 13 років - вже дві третини. У 14 - не цураються спиртного 90% підлітків. Горілку майже не вживають, полюбляють слабоалкогольні напої та особливо пиво.

Ольга Балакірєва, голова Українського інституту соціальних досліджень: "Сьогодні пиво, це свідчать наші якісні дослідження, так звані фокус-групи, коли ми розмовляємо з фокус-групами, воно взагалі не сприймається ними, як якийсь алкогольний напій".

Кожен п’ятий у восьмому класі вже хоч раз, та напивався. Фахівці кажуть - двоє з трьох хлопців в Україні гинуть через те, що, напившись, шукають пригод на свою голову.

Серед причин алкоголізації молоді - доступність спиртного, агресивне суспільство, агресивна реклама.

Костянтин Красовський, директор Українського інформаційного центру з проблем алкоголю і наркотиків: "Повна заборона реклами алкоголю призведе до зменшення споживання алкоголю, приблизно, на 5% зменшенням усіх наслідків. Тому заборона реклами алкоголю буде дійсно рятувати життя".

Антиреклама й профілактичні акції справі не зараджують. Зворушливий плакат "З батьком за руку міцніше" просто безсилий проти спортсменів, що рекламують пиво.

Степан Тимочко, представник Державної соціальної служби для дітей, сім’ї та молоді: «На рекламу тютюнових та алкогольних виробів компанії, що їх розповсюджують, мають достатньо коштів для того, щоб нівелювати будь-який вплив соціальної реклами».

Можливо, допоможе законопроект про зміни до закону про рекламу, які урівноважують комерційну та соціальну рекламу. Але його ще треба схвалити.