Крути. Концерт для янголів

582
Крути. Концерт для янголів

Відомі українські гурти та виконавці "Кому Вниз", Марія Бурмака, Сестри Тельнюк, Тарас Чубай, "Мертвий півень", "Ті, що падають вгору", Тарас Компаніченко та інші приймуть участь у концерті, присвяченому 88-й річниці битви під Крутами. "Крути. Концерт для ангелів" пам'яті київських студентів, що загинули, захищаючи незалежність України, відбудеться 30 січня у київському Національному Академічному театрі ім. І. Франка. Початок о 19.00

25 січня 1918 року, коли Центральна Рада УНР проголосила Незалежну Українську Республіку, уряд більшовицької Росії послав війська на непокірний Київ. Захищати столицю від шеститисячної армії вирушили 300 київських студентів. У нерівному бою майже всі вони загинули. Увійшовши до Києва, російські війська розстріляли в столиці ще 5 тисяч осіб. У Мар'їнському парку було розстріляно біля двохсот учнів київських гімназій тільки за те, що їх імена було знайдено у списках Вільного козацтва.

Видео дня

Ця велика трагедія, гірка втрата нашого народу, довгі роки замовчувалася. Сьогодні організатори акції бачать свій обов'язок в тому, щоб ще раз нагадати всім про героїчний подвиг молодих студентів, які свідомо віддали своє життя за Незалежність України.

Організаторами концерту "Крути. Концерт для ангелів" виступають Міністерство України у справах сім'ї, молоді та спорту; Київська міська рада; Головне управління у справах сім'ї та молоді КМДА; Український молодіжний центр; мистецьке агентство "Арт Велес".