Знову подорожчали міжміські автобуси

347
Знову подорожчали міжміські автобуси

З початку року на 20% подорожчали автобусні квитки на приміські та обласні перевезення.

Тепер квиток на звичайний "Ікарус" із Центрального автовокзалу до Хмельницького коштує 46 грн (перед тим він коштував трохи більше 30). Аби доїхати з Києва до Дніпропетровська без комфорту, треба викласти 54 грн, а з комфортом — майже 80.

Компанія "Автолюкс" ціну на квитки до Одеси підняла з 60 до 77 грн. А вартість звичайного квитка у тому ж напрямку на старенькому "Ікарусі" без будь-якого сервісу — від 60 до 68 грн. Раніше такий квиток коштував 50 грн.

Майже всі компанії, які надають ці послуги, — приватні, тому у зв'язку з подорожчанням бензину та скрапленого газу вони були змушені підвищити свої тарифи. Мінтранс затвердив граничні тарифи для перевізників міста та області згідно з постановою Кабміну №1548 від 25 грудня 2004 року. Тепер вартість одного "пасажирокілометра" становить 12 коп. разом із ПДВ. Ще минулого року такий пасажирокілометр на міжобласні та міжміські перевезення коштував 8 коп.

— Підняття цін на перевезення пасажирів відбувалося поступово протягом останніх півроку, — сказав ТПУ" керівник відділу перевезень ДП "Київпассервіс" Борис Бабенко. — Але з початку цього року ціни піднялися остаточно.

Квитки на приміські рейси подорожчали минулої осені. З жовтня, наприклад, квиток до Обухова подорожчав на 1 грн, зараз він коштує 6,50 грн.