«Перший батон» таки глевкий?

600
«Перший батон» таки глевкий?

Нібито чудове рішення ухвалила міська влада - в центральних районах, де внаслідок приватизації геть зникли звичні гастрономи і в межах пішохідної досяжності неможливо купити хліба чи молока, організувати альтернативну торгівлю продуктами першої необхідності. Але рішення - одне, а його виконання...

Перші такі малі архітектурні форми (МАФи) з'явилися в Печерському і Шевченківському районах, на Хрещатику, який саме і розділяє ці райони. Сім дерев'яних будиночків встановили по обидва боки центральної вулиці від майдану Незалежності до Бессарабки. І минулої суботи я вирішив навідатися до деяких із них.

У першому з МАФів (поряд із Прорізною) в очах молодої продавщиці побачив цікавість до себе як до єдиного покупця. Відчувалося, що вона відверто нудьгує без діла. На полицях справді товари першої необхідності - хліб, молоко, крупи, макаронні вироби, сир, на вітрині - різноманітні ковбаси, у холодильнику - соки і пиво. Запитую, чи багато заходить покупців і чим найперше цікавляться.

- Люди заходять, - відповідає, - але купують мало. Мабуть, просто з цікавості, подивитися, що в нас є. Чи свіжий хліб? Завозять його регулярно. Але зараз свята, то сьогодні свіжого хліба не завезли. Обіцяють розширити асортимент товарів.

Орендують ці хатинки приватні підприємці. Я оглянув цінники. І переконався, що рішення розширеної колегії КМДА «впливати на ціни» залишилося невиконаним. Звичайний батон у «хатинці» коштує на 10 копійок дорожче, а за «Батон соняшний», нарізаний скибочками, правлять, як і в супермаркетах, 1,5 гривні. Але там, маючи дисконтну картку, його можна придбати дешевше. Молоко жирністю 2,5 відсотка у пластикових пляшках на Хрещатику коштує 3,35 гривні - на 50-60 копійок лорожче, ніж у супермаркеті. Та й інші товари також із накруткою.

А люди заходять до магазинчиків, мабуть, за інерцією - звикли, що на Хрещатику торгують переважно пивом. Адже вивісок на альтернативних магазинчиках немає - лише з внутрішнього боку дверей крізь скло просвічується папірець із написом: «Хліб, молоко». Щось, певно, треба робити, аби добрі наміри таки зреалізувалися.

Кирило КАСАТКІН