Під Дніпром знайшли секретні тунелі

1,4 т.
Під Дніпром знайшли секретні тунелі

На випадок війни два тунелі під Дніпром мали стати важливими стратегічними об’єктами. І хоча спорудження вели активно, проект так і не завершили. У 30-ті роки минулого століття у Києві почали будувати залізничні тунелі під Дніпром. Перший мав з’єднати Оболонь із Вигурівщиною, другий - Чапаєвку з Осокорками - цікавиться "Новий канал".

Спец-об’єкти називали не інакше, як секретне будівництво №1. На Оболоні спорудили велетенську бетонну трубу. Її планували заглибити на тридцять метрів нижче дніпровського дна. Учасник будівництва Іван Міщенко каже, що саме на тому рівні, за проектом, мали прокладати тунель.

Іван Міщенко, свідок: «В случае военных действий и на случай уничтожения переправ».

У 39-му році на об’єкті працювало близько 12 тисяч людей. Вони мали все найсучасніше на той час обладнання. Та, попри активні роботи, завершити будівництво не встигли – завадила війна. І всю техніку затопили у тунелях. Після війни про спец-об’єкт згадали знову.

Видео дня

Іван Міщенко, свідок: «Почали будувати, я сам там робив, але побачили, що діло безперспективне».

Усе придатне обладнання перекочувало на будівництво київського метро. А про колишній секретний об’єкт забули. Хоча не так уже й давно висловлювались думки створити на Оболоні музей-кінотеатр та, навіть, екзотичний ресторан.