"Троєщинським терористам" винесли вирок

1,4 т.
'Троєщинським терористам' винесли вирок

Сьогодні Апеляційний суд Києва, розглянувши кримінальну справу про вибух 20 серпня 2004 року на Троєщинському ринку столиці, виніс вирок чотирьом обвинуваченим.

Як передає кореспондент УНІАН, головуюча в судовому процесі суддя Валентина Лясковська у вироку зазначила, що Олександр Пастух (1981 р.н.), Сергій Значко (1982 р.н.), Дмитро Савченко (1982 р.н.) і Тарас Шведенко (1986 р.н.) визнані винними у скоєнні зазначеного злочину, через що мають відбути покарання у вигляді 14 років позбавлення волі кожен.

Як повідомив журналістам адвокат Д.Савченка Олександр Більдікевич, і підсудні, і їхні адвокати очікували, що обвинувачення буде змінено з ч. 3 ст. 258 (теракт) і ч. 1 ст. 261 (незаконне поводження зі зброєю, вибуховими пристроями, незаконне виготовлення, зберігання зброї та вибухових пристроїв) Кримінального кодексу України на ч. 4 ст. 296 (хуліганство) і ст. 121 (нанесення тілесних ушкоджень, які спричинили смерть). Ці дві останні статті інкримінувались на перших стадіях слідства.

На переконання адвоката, цього не сталося через те, що суддя при розгляді справи діяла упереджено і навіть, О.Більдікевичу, за його словами, здалося, інколи брала на себе "функції прокурора".

У зв'язку з тим, на думку адвокатів, що вирок є надто суворим, а судове дослідження матеріалів справи велося з порушенням процесуальних норм, вони найближчим часом подадуть до Верховного Суду касаційну скаргу і сподіваються, що ВСУ “однозначно цей вирок відмінить”.

Як повідомляв УНІАН, 20 серпня 2004 року у Києві на Троєщинському ринку в урнах для сміття сталося два вибухи, внаслідок яких постраждало 14 осіб. До лікарні швидкої медичної допомоги госпіталізовано 11 осіб, одна із постраждалих померла в лікарні. 26 серпня було затримано чотирьох місцевих жителів, яких звинуватили в організації цих вибухів. 27 серпня був затриманий 5-й підозрюваний.

28 серпня тодішній заступник міністра внутрішніх справ Олександр Мілєнін повідомив, що один із затриманих - О.Пастух - мав членський квиток УНП.

3 вересня МВС висунуло обвинувачення чотирьом затриманим за ч.3 ст.258 Кримінального кодексу (теракт) і передало для подальшого розслідування кримінальну справу в СБУ

6 вересня УНП звернулася до тодішнього міністра внутрішніх справ Миколи Білоконя з вимогою спростувати неправдиву інформацію про причетність членів УНП до вибухів на Троєщинському ринку.

23 грудня Господарський суд м. Києва прийняв ухвалу, якою зобов'язав МВС спростувати неправдиві дані про причетність УНП до вибухів на Троєщинському ринку.

У лютому цього року голова СБУ Олександр Турчинов заявив, що у вибухах на Троєщинському ринку в Києві жодного політичного підтексту не було, а скоєно це було виключно через перерозподіл сфер впливу.