У Києві стартує найбільший фестиваль короткого метру

1,0 т.
У Києві стартує найбільший фестиваль короткого метру

Вже за тиждень у Києві стартує найбільший в Україні фестивалькороткого метру.

Видео дня

З 24 по 28 квітня в столиці пройде II Київський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів - найбільший короткометражний кінофестиваль країни. За 5 днів глядачі фестивалю побачать більше 200 фільмів з усіх континентів, які гармонічно розділились в 29 блоків.

В програмі цьогорічного фестивалю заплановано ряд світових та національних прем’єр, демонстрація фільмів-переможців багатьох топових кінофестивалів.

Цьогорічне міжнародне журі фестивалю буде складатися з трьох режисерів:

Андреа Мартіньйоні (Італія, голова журі) - актор, звукорежисер та знавець анімаційного кіно. Андреа Мартіньйоні створює саундтреки для короткометражних анімаційних стрічок відомих візуальних художників BLU, Saul Saguatti, Michele Bernardi, Pierre Hébert Virgilio Villoresi та ін. В рамках кіношколи фестивалю "Short Film School" Андреа також прочитає лекцію на тему "Створення саундтреку в короткометражному кіно".

Єва Перволовічі (Румунія, член журі) –молода режисерка, яка, незважаючи на свій досить юний вік, вже може похвалитись значними досягненнями в короткометражному кіно, відео та фотомистецтві. Єва виграла у Берліні приз TodayAward, отримала спеціальний приз "Cannes à laflip" за найкращий короткометражний кліп на Канському фестивалі 2011.

Роман Бондарчук (Україна, член журі) - режисер ігрових і документальних фільмів. Кілька років поспіль член відбіркової комісії МФДФ про права людини DOCUDAYS UA. Учасник та лауреат численних міжнародних та національних кінофестивалів. Співпрацював з телеканалами ARTE (France), DISCOVERY (Russia), MTV, ІНТЕР.

На глядачів чекають 29 блоків фільмів, серед яких спеціальні програми з першокласними комбінаціями картин, національний фокус та ретроспективні лінії. В тому числі ряд національних панорам країн Сходу та Заходу, фільми з країн, де немає кіно та ряд тематичних блоків. Серед них:

Dark Side (зібрані найкращі короткометражні жахи)

Жіночі секрети (стрічки про жінок та для жінок)

HOT SHORTS (іспанські та італійські гарячі короткометражки)

УКРАЇНСЬКИЙ ФОКУС - національний конкурс, українські фестивальні хіти (стрічки, що отримали визнання та нагороди світових фестивалів), ретроспектива Оксани Чепелик (ретроспектива експериментального кіно та відео-арту), ретроспектива Євгена Сивокінь (ретроспектива анімаційних робіт майстра)

Futurism (стрічки, які об’єднує тема утопії та апокаліпсису)

Іранська школа кіно

Амурний настрій (різні сторони кохання)

Російська панорама

Sweet Sixteen (тінейджери, вечірки, секс)

Terra Incognita (кіно з країн без кіноіндустрії)

Авангардна світова анімація

Just for KIDS (блок дитячого кіно для найменших та їх батьків)

Політичні ігри (новий погляд на тонкі політичні перепетії)

Грецький прорив (найбільш обговорюваний новий феномен в європейському кіно)

Турецькі солодощі (панорама турецьких короткометражок)

Великий блок фестивальних хітів (сюди увійшли фільми-зірки усіх топових світових фестивалів останнього часу).

Всі фільми на фестивалі різнопланові, та кожен вартий уваги. Це можна побачити, поглянувши на зріз робіт, що будуть представлені: "Erdbeerland" молодого режисера Флоріана Похлятко, котрий вивчає режисуру у Віденській Кіноакадемії під керівництвом Міхаеля Ханеке; стрічка болгарського режисера Деяна Барарева "Ботев ідіот" (Ботев для болгар - як для українців Тарас Шевченко. Назвати його ідіотом - те саме, що спаплюжити "Кобзар". Реалії болгарської школи, де з учнів роблять роботів, стануть знайомими багатьом українським глядачам).

Не залишать байдужими глядачів і "Eskiper" - стрічка про скайп, знята одним кадром іспанським режисером Педро Коллантесом, і "Job" німецького режисера Марко Гаджа - cтильний фільм-нуар для любителів нічних дорослих тем. В конкурсній програмі світовими прем’єрами стануть фільми аргентинки Стефанії Вейри "Дві пари курять під столом" та "Велика Іва" американського режисера Яреда Катсіана. Також серед світових прем’єр стрічка "Paradoxes" французького режисера Себаст’яна Кулпо, що розповідає про український одіозний рух "Femen".

Головною локацією КМФКФ стане артхаус кінотеатр "Кінопанорама". Паралельно в науково-розважальному комплексі "Atmosferа 360" ітиме вечірня програма фестивалю, в рамках якої демонструватиметься ряд спеціальних кіноблоків. Кіношкола "Short Film School" розмістися в креативному просторі "Часопис".

Вхід майже на всі заходи фестивалю безкоштовний, виключення складають конкурсна программа та чотири спеціальні події: "Hot Shorts", "Dark Side", "SWEET SIXTEEN" та "ЖІНОЧІ СЕКРЕТИ".