Операция "Акциз": руководители на местах отвечают собственными должностями

Операция 'Акциз': руководители на местах отвечают собственными должностями

Держава, в якій одні громадяни сплачують податки, а інші – ні, приречена бути слабкою.

У такій державі ніколи не буде грошей на справедливе соціальне страхування, достатнє фінансування оборони та безпеки, створення умов для розбудови транспортної інфраструктури і стимулювання бізнесу.

Вчителі, лікарі, військові, поліцейські, держслужбовці та пенсіонери в такій державі приречені жити на межі бідності, поки купаються в розкоші ті, хто безкарно не сплачує податки.

Після призначення на посаду Міністра внутрішніх справ України до мене звернулись представники асоціацій легальних виробників лікеро-горілчаних та тютюнових виробів, власники мереж із продажу палива.

Видео дня

Вони розповіли про жахливий стан речей на цих ринках.

У той час як легальні товаровиробники виконують свої обов’язки і сплачують мільярди гривень акцизних податків, поруч існує величезний сектор тіньової економіки.

За висновками експертів, щорічно бюджет України недоотримує 45–50 млрд грн надходжень через несплату акцизних податків. Це більше, ніж ми отримуємо в МВФ як кредити. Це рівно стільки, скільки треба для того, щоб побудувати 100 % надійний державний кордон, якого немає.

Асоціації надали мені орієнтовні цифри нелегального обігу підакцизної продукції. І ці цифри вражають: 6500 точок продажу тютюнових виробів, 2500 – алкогольних напоїв, 590 місць із продажу пального і скрапленого газу.

Із 1 листопада за моїм наказом розпочалася операція "Акциз", мета якої – припинити нелегальну торгівлю без сплати податків на ринках пального, лікеро-горілчаних та тютюнових виробів.

За перший місяць співробітники поліції склали протоколів про порушення правил торгівлі підакцизними товарами більше, ніж за останніх півтора роки.

Про серйозність нашого підходу найкраще розкажуть цифри. За цей час перевірено понад 86 тис. об’єктів нелегального ринку алкоголю й тютюну, проведено 384 обшуки, відкрито 141 кримінальне провадження. Вилучено понад 1 млн пачок тютюнових виробів, більш ніж 246 тис. літрів алкогольної продукції, майже 103 тис. літрів етилового спирту, 18 автомобілів, які здійснювали перевезення підакцизної групи товарів. А також 3,5 тис. марок акцизного податку з ознаками фальсифікації.

Щодо нелегального ринку пального. Тільки за 10 днів по всій Україні було розпочато 87 адміністративних та 13 кримінальних проваджень, у рамках яких із незаконного обігу вилучено майже 8 тис. тонн пального, що оцінюється в близько 100 млн грн, а також 141 одиницю спеціалізованого обладнання.

Одразу після початку операції в деяких ЗМІ та соціальних мережах почалися публікації про те, що МВС нібито не має відношення до боротьби з тіньовою економікою. Це справа податкової та новоствореного Бюро економічної безпеки.

Ті, хто поширює цю інформацію, або не знають законів, або умисно хочуть, щоб в Україні продовжувався хаос і безлад зі сплатою акцизних податків.

Тільки в Кодексі про Адміністративні правопорушення є суто поліцейські статті: 156 – порушення правил торгівлі алкогольними та тютюновими виробами, а також 164 – порушення правил господарської діяльності, які, до речі, раніше взагалі не застосовували в роботі поліції, бо пріоритети були інші.

Наведення ладу зі сплатою податків та акцизів – це спільна справа всіх правоохоронних органів і суду. І ми це робимо в тісній координації з Державною податковою службою та з Бюро економічної безпеки при підтримці Верховної Ради, Кабінету Міністрів та Президента України.

Але на цьому шляху ми не зможемо обійтися без щирої підтримки органів місцевого самоврядування, які повинні бути зацікавлені в додатковому поповненні місцевих бюджетів за рахунок відсотка від сплати акцизних податків, та без зворотного зв’язку від легальних товаровиробників підакцизних товарів, який у нас вже є.

Ця спецоперація завершиться нешвидко. Це тільки початок. Вона діятиме на постійній основі, аж поки ринки нелегальних підакцизних товарів не буде зменшено до нуля. За результати відповідають усі керівники на місцях власними посадами. Зворотного шляху немає!

Якщо і далі заплющувати очі на щорічні втрати бюджету в десятки мільярдів гривень, незабаром це призведе до банкрутства України.

Операция "Акциз": руководители на местах отвечают собственными должностями
Операция "Акциз": руководители на местах отвечают собственными должностями
Операция "Акциз": руководители на местах отвечают собственными должностями
Операция "Акциз": руководители на местах отвечают собственными должностями
disclaimer_icon

Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...