Олена Степова
Олена Степова
Писательница, блогер, юрист

Блог | Олена Степова: У Беларуси уже нет шанса выжить, она превратится в ОРДЛО: что изменится

У Беларуси уже нет шанса выжить, она превратится в ОРДЛО: что изменится

Что ж, хотя я не политический эксперт, но все же выскажу свое мнение по поводу встречи путина и лукашенко. Тем более что в Украине иметь свое мнение можно, как и выражать его. Вот это очень отличает нас с белорусами и россиянами, которые живут по принципу "рот на замок, так как стены имеют уши", и вот это должно быть нами сохранено, потому что любая оккупация, любое управление страной из кремля и вот уже "привет, 37-й", доносы, "кто не с нами, тот против нас", уравнение на линию партии и неизменного лидера во френче и единое мнение на всех.

Видео дня

Далее текст на языке оригинала.

Якщо чесно, то мені дивно, що у розвинутому цивілізованому світі, у 21-му сторіччі, у світі, де людина може спілкуватися з штучним інтелектом, досі існують такі варварські режими, як комунізм, путінізм, рашизм-фашизм, та люди досі тяготіють до диктатури, насилля, заздрості, доносів, знущань. Громадяни росії та білорусі відбудували собі гетто й насолоджуються життям в ньому, ще й нас туди хочуть затягти.

Чому пишу "громадяни", а не путін чи лукашенко? Люди, вивчіть вже формулу створення будь якого режиму чи встановлення будь якої політичної системи, їх роблять не умовний "путін" чи умовний "трамп", чи умовний "бай ден", а критична більшість людей, яких об’єднує та чи інша мета, політична думка та політичні уподобання. Лідер тільки підсумовує та огортає тисячі мрій критичної більшості громадян та проголошує їх. Тому будь який режим, це те, що обирає та утворює більшість людей, бо це сукупність їх особистих мрій, бажань, бачення розвитку країни.

Дуже смішно, коли ліберасти росії чи опозиція білорусі починають скиглити "ах, нас притесняют, у нас диктатура". Будь яка диктатура утворюється лише критичною більшістю громадян, що її підтримують та прагнуть під цим режимом здійснити свої особисті мрії. Не хотіли б люди тиранії, вже б де ділися й той путін, й той лукашенко, бо критична більшість громадян країни, це 80% тих, хто має тримати руку на пульсі країни.

"В руках путіна, лукашенка армія, силові структури, вони нас вб’ють" — саме так виправдовуються будівники й підтримувані диктаторів. Але, армія, силові структури, це теж громадяни країни й вони можуть не виконувати злочинні накази влади. Але ж тоді в них не буде отої самої влади, яку їм дала диктатура, солодкої влади вбивати, знищувати. Саме тому армія й силові структури країни, де розвинута диктатура завжди будуть на боці диктатора, бо усі вони маленькі проекції їх лідера, маленькі путіни, лукашенки, які мліють від однієї думки, що вони мають право затримати, застосувати силу, бути трошки вище за статусом за інших, собі подібних.

Демократія, це теж критична маса громадян, які мають на меті підтримувати права, свободи, поважати одне одного. Просто у кожної критичної маси людей, різні моральні засади, правила та закони. Одні прагнуть свободи для себе та інших, поваги та підтримки, розвитку та цінування життя, а інші прагнуть натягнути кайданки на себе й на оточуючих, щоб оцей ціпок був щільним й не дав змоги комусь хоч на мить відчути себе на свободі.

То от російсько-українська війна, це війна тиранії проти демократії, рабів проти вільних громадян. За час агресії росії проти України у світі повністю змінився баланс сил, немов виводячи усі темні й ганебні плями світу на поверхню, щоб люди роздивилися їх, жахнулися й зробили висновки.

Якщо подивитесь, хто підтримує росію, то виявиться, що у тирана путіна у друзях залишилися лише такі ж самі маленькі, містячкові тирани. Чи прозріє колись світ та скаже ні, усім страшним кровавим режимам, що тримають у кайданах народи та нації. Від росії чкурнули навіть вчорашні "товариші", країни пострадянського кола, які ще якось там трималися до купи у різних ОДКБ, СНД. Країни почали розуміти стан речей: нація, або смерть, свобода, або руський мир.

Наразі з так званих слов’янських національностей росію підтримує тільки білорусь, інші країни — товариші росії, це невеличкі мусульманські країни, де розвинутий релігійний сектантський тоталітаризм. Нагадаю, що на росії православний сектантський мілітаризований тоталітаризм. Ми ще поговоримо про це, сьогодні більше будемо говорити про білорусь.

Нагадаю, що лукашенко мав й має на території білорусії дуже велику підтримку, як путін на росії. Тобто критична більшість населення підтримує його, як акумулятора їх мрій та політичного бачення розвитку країни. Тобто критична маса білорусів підтримують диктатуру, силове керування країною, пост-радянський розвиток країни, дружбу з росією, залежність білорусі від росії, позбавлення білорусі національної ідентифікації.

Скільки чула про "крепкий хозяйственник" й "у білорусів все так гарно, як при комуністах". Далі історії про смачну ковбасу та морозиво за радянським ГОСТом, що виготовляють на білорусі. Це критерії щастя пострадянської людини. Дай їй 1000 сортів морозива та ковбаси, а вона буде зітхати "а ось в ссср було 3 виду морозива, але ж за ГОСТОм".

Тому білорусь та росію пропаганда подавала нам, враховуючи, що критична більшість громадян України, це пострадянські люди — як країни де збереглися радянські ГОСТи, традиції, все натуральне та смачне, все для людини (тут зазвичай треба писати "простої людини", підкреслюючи якусь умовну соціальну касту). Але ж, чомусь не кажучи про те, що тут давно немає особистої думки, свободи слова, демократії, поваги до людини та її особистого простору… Хоча, а для чого це казати радянській людині, яка вважає, що ці людські цінності є для неї ворожими. Тільки гетто, тільки одна думка на усіх й ця думка від лідера та партії.

Тому, якщо дивитися на події в які заходить білорусь, як російський літак у штопор, не треба дивуватися, бо це фактичний підсумок багаторічної роботи отої самої критичної більшості білорусів, які зараз просто будуть пожинати плоди своєї "праці".

Білорусів чекає теж саме, що відбувається на росії та ОРДЛО. Їх, як й росіян та мешканців ОРДЛО будуть мобілізувати, тримати на хлібі та воді, забирати в них пенсії та заставляти працювати безкоштовно "на победу", але вони будуть радіти та кричати "ще".

Після нещодавнього візиту путіна до лукашенка, білорусь вже немає шансу вижити, вона швидко перетвориться на ОРДЛО, окупаційний додаток до росії, яка просто буде викачувати з країни усі її ресурси: людей, гроші, територію. Окупація росією Криму та окремих частин луганської та Донецької області повинна була стати "чорним дзеркалом", навчальним приладовим посібником для тих, хто не хоче потрапити у таку ситуацію.

Чи мали змогу на білорусії відслідковувати події в ОРДЛО, щоб зробити певні висновки? Думаю, що так. Вони в одному інформаційному полі, тобто користуються "ВКонтакте", "Одноклассниками", розмовляють російською мовою. Незважаючи на те, що зазвичай інформаційний продукт з ОРДЛО пропагандистський, є соціальні мережі, де завжди можна отримати реальну картину того, як жив Донбас при "укро-хунті" й як живе при "осовободителях".

Чи знають білоруси, що на росії та в ОРДЛО відбувається загальна, примусова та страшна за наслідками мобілізація чоловічого, та в же й жіночого населення? Думаю, що так. Але чи потрібна білорусам ця інформація, бо ж вони звикли жити за принципом "партия все решит"? Спостерігаючи за життям соцмереж білорусів я зробила висновок, що їх критичній більшості якось байдуже на Україну та війну. Шкода, бо вони могли спинити перетворення білорусі на ОРДЛО.

Що ж, проаналізуємо, що відбувається та скоро відбудеться на білорусі.

Перше, що викликає посмішку, це те, що путін приїхав до лукашенка, а не бульбофюрер поїхав до путіна. Це означає для мирового політікума повний іміджевий провал путіна. Ще вчора великий диктатор, якого боявся світ, сьогодні їде до маленького диктатора, бо більше немає куди, тай маленький диктатор настільки великий, що дозволяє собі "фе" та диктувати вимогу самому путіну.

Тобто іміджу путіна прийшов крах. Іміджу росії теж, це підтвердив ще один дивний та веселий день народження у окупованому росією Донецьку. Так, я про космічного гуру всія росія рогозіна, якому під час святкування відірвало дупу разом з іншими статево- фізіологічними предметами тіла.

Колись родина рогозіна їздила святкувати дні народження на Мальту, Майорку, де тепло, красиво й ситно. Зараз закордон росіян, це окуповані ОРДЛО та Крим.

Колись до путіна по поклон їздили лідери великих країн світу, а сам він дозволяв собі хамовито "запізнюватися" навіть зустрічі навіть з Королевою, бо ж отаке цабе.

Україна зняла з путіна корону. Ну, як зняла, збила банкою з квашеними огірками, як ото дрона.

Тепер усі ці загравання путіна з лукашенко виглядає, як приниження росії та сватання ніщебродом пані, що надягла горжетку поїдену міллю й вдає з себе багату та вчену.

А чи дійсно лукашенко має "золоту акцію" й може вплинути на перебіг війни?

Ну, не "золоту", а скажемо там, трошки бронзовілу. Але ж має. Бо якщо білорусь перетвориться на ОРДЛО, росія отримає ще одне гетто, ще одну Тортугу, куди буде звезено "вагнеровців", читай зека, зброю, звідки буде вестися обстріл України, а люди підуть на м’ясо, як жителі ОРДЛО.

Саме це чекає на білорусь. Окупація білорусі росією вже йде, але не достатньо велика та відкрита. Те, що путін приїздив разом з лавровим та шойгу до лукашенка "на поклон", каже про необхідність для росії використання білоруського ресурсу. Який саме ресурс отримає росія після здачі лукашенко білорусії в "оренду"? Звісно це територія, куди буде, як в ОРДЛО стягнуто неймовірна кількість військових, найманців, зеків, терористів, бандитів.

Ось аналіз сьогодення ОРДЛО, де фактично розписано, що чекає білорусь в найближчі місяц-два. Після того, як там почали концентруватися російські військові білорусь теж отримала трошки "братерської любові", зросла кількість зґвалтувань, викрадень людей, пограбувань. "Асвабадітелі" не бачать різниці між білорусами та українцями, то грабують білорусів та вбивають, бо ж це "расходник".

Але це ще на білорусі не з’явилися "вагнеровці". На разі пригожин активував з в’язниць росії десь приблизно 50 тисяч ув’язнених за тяжкі злочини, які виявили бажання отримати свободу, водку, наркотики, зброю та індульгенцію на вбивство. Після того, як ОРДЛО заповнили "вагнеровці" вбивства та зґвалтування місцевих жителів побили усі рекорди кримінальних хронік з 2014-го року.

Білоруси стануть ресурсом, тобто почнеться мобілізація, знищення чоловічого населення країни. Це військовий злочин, бо це фактично примус людини стати комбатантом, військовим злочинцем, якими стали мешканці ОРДЛО.

Сама країна стане територіальним ресурсом росії, де буде розміщуватися зброя, війська, техніка. Звісно це не обійдеться без знищення виробництв, природних ресурсів, лісів, землі. За 8 років росія зробила з гарного, промислового, населеного Донбасу пустош, де на 10 людей 8 приїжджих військових й тільки 2 місцевих жителя, й то або жінки, або пенсіонери, або діти.

Будуть знищені дороги, лікарні будуть, як в ОРДЛО перетворено на шпиталі й громадяни не зможуть отримувати якісні медичні послуги, та взагалі хоч якісь медичні послуги, медики теж будуть мобілізовані. Діти білорусі швидко мілітаризуються у "отряды путина", путлерюгент повністю відтворює гітлерюгенд. Санкції. Зневага світу. Військовий трибунал. Повна ізоляція білорусів від світу та цивілізації.

Білорусь стане схожою на ОРДЛО, сміття, п,яні люди, жінки у чорних хустинах, діти у військовій формі, доноси, облави на чоловіків, знищення комунальної сфери, медицини, освіти.

Ось поглянемо на головні тези з заяв путіна за підсумками переговорів із лукашенком, що обіцяють білорусам, яке па багатому від росії їх чекає за надання росії усього ресурсу країни. Звісно обіцяють "поглиблення" економічної інтеграції для підвищення рівня життя громадян.

У Беларуси уже нет шанса выжить, она превратится в ОРДЛО: что изменится

На росії рівень життя громадян на часі нижче за рівень життя на білорусії. Більшість міст та деревень росії не газифіковано, немає каналізації, асфальту, світла, інтернету. Прорубі полоскалки в реке, це пральні машинки росіян. Туалет, якому за 50 років вперше прибили двері, це туалет обласного центру росії.

Як приклад, рівня життя на росії приведу ось таке. В ОРДЛО усі 8 років ростуть ціни на житло, нерухомість. Як ви пам’ятаєте з російської пропаганди "8 років Україна бомбить Донбас". При цьому ціни на житло ростуть й ринок нерухомості доволі жвавий. 3-х кімнатна квартира у Свердловську, Луганської області (ОРЛО), з побутовою технікою та євроремонтом, як тут прийнято казати, коштує від 25 тисяч доларів, у Луганську така квартира коштує від 60 тисяч доларів. Дуже жваво продаються квартири вартістю від 100-150 тисяч доларів. Покупцями такої нерухомості є громадяни росії. Більш дешеве житло купляють дагестанці, буряти, та мешканці російської "заМКАДії". Ще раз, нерухомість в ОРДЛО купляють росіяни, бо квартири дуже охайні, дуже гарні меблі, ремонт, побутова техніка, дешеві ціни, як на росію та ще привабливий клімат. Рівень життя у ОРДЛО вищій за рівень життя на росії.

А коли в 2014-му там ще не було все знищено й росіяни бачили рівень життя "угнетенных киевской хунтой народов Донбасса" вони просто втрачали мову, бо для них це був казковий світ, усі цокали язиками та казали, що на росії люди живуть бідно й скромніше.

На росії знищено птахофабрики, молочні ферми та свинарники, з тих молочних ферм росі, що ще працюють мають корів хворих на туберкульоз та лейкоз. Заморожені накопичувальні пенсії росіян. Поглиблення впливу санкцій призведе до економічної катастрофи, але росії буде на те байдуже.

У Беларуси уже нет шанса выжить, она превратится в ОРДЛО: что изменится
У Беларуси уже нет шанса выжить, она превратится в ОРДЛО: что изменится
У Беларуси уже нет шанса выжить, она превратится в ОРДЛО: что изменится
У Беларуси уже нет шанса выжить, она превратится в ОРДЛО: что изменится
У Беларуси уже нет шанса выжить, она превратится в ОРДЛО: что изменится
У Беларуси уже нет шанса выжить, она превратится в ОРДЛО: что изменится

Йдемо далі, росія та білорусь домовилися реалізували близько 600 із 1 тис. інтеграційних заходів, запланованих на найближчі роки.

Знаєте, цю новину обговорюють й на росії. Здебільшого нервово. Наприклад, мешканці Ростовської області, де вже понад 120 тисяч безробітних, провалена програма ТОР (розвитку регіона), питаються, чому ж путін не проводить ніяких інтеграційних заходів у них, жодної інвестиції, жодного партнера, жодного нового закладу чи заводу, все більше закритих, бо санкції примушують зарубіжних інвесторів згортати виробництво.

Далі ще цікавіше, цитую "росія та білорусь спільно ефективно борються із західними санкціями, мінімізуючи їх вплив на свої економіки". Про зростання безробітних, я писала вище. Це очікує й білорусь. На росії он вже каву з ячменя варять та з жолудів, а людей вже бісить путінське "санкции очень полезные для экономики".

Ринок росії й білорусі буде зациклений на внутрішньому споживачеві, це раз. А два, це те, що усе російське виробництво залежить від імпортних складових.

"росія виділила додатково білорусі 105 млрд рублів для розвитку машинобудівної галузі". Звісно ж, що на кожного 200-го білоруса треба лада-каліна, однак, не забуваємо, що на росії ринок машинобудівної галузі втратив обороти й вже повертається до випуску моторів 1965 року. Чому путін не вкладає у машинобудівну галузь росії додаткові кошти? Бо росія вже вмирає, а білорусь ще можна повзати.

А ось далі важливо, те що ми маємо вивчати й те, що дуже швидко перетворить білорусь на ОРДЛО, про що я писала вище: "глави держав обговорили створення єдиного оборонного простору та домовилися продовжувати практику спільних військових навчань, а також займатися створенням нової військової техніки".

Якщо розуміти, що нової техніки росія випустити не може, бо немає імпортних складових, але буде доставати з багажника танки часів афганської війни, це каже про те, що білорусь стає полігоном, як й ОРДЛО, й там буде концентрація військової техніки, вагнерівців, строковиків, а білоруси втратять мирне життя, бо будуть постійно приймати участь у "навчаннях" на території України. Скоро у чорних пакетиках замість добрив родини білорусів отримають їх їхтамнетів.

"путін та лукашенко домовилися, що росія може розпочати готувати екіпажі білоруських літаків, переобладнаних для можливого застосування боєприпасів із спеціальною бойовою частиною". Прощавай увесь білоруський повітряний флот. Усі пілоти стануть військовими злочинцями, навіть ті, що літали за кордон на цивільних літаках. Звісно ж під прикриттям "білоруський екіпаж" у бій підуть росіяни, але цивільні пілоти білоруси, вам приготуватися йти й пекло, бо бацько вас перепродав росії.

Ну, й головне, як таку новину обійшли ЗМІ, я не знаю. Цитую "з боку росії підтверджено плани відправити до космосу білоруського космонавта наступного року".

Нагадаю, що глав-космос росії місьйо рогозін десь там лежить у лікарні з ракетою у тому, де колись була дупа, й хвостовою частиною ракети у тому мцсці, де колись був піструнчік. Як написали російські ЗМІ, стан його важкий. Він ходить з осколком у дупі та спині у важкому стані, але розмовляє не приходячи до тями. Ну, це нормальний діагноз, як на росіянина, бо там усі у важкому стані розмовляють не приходячи до тями. А ще нагадаю, що зараз російська космічна станція переживає не найкращі часи, там то туалет зламається,то скоч відклеїться, то шуруп, яким прибивали ікону, обшивку пошкодить. Зараз там витік охолоджуючої рідини, що ставить під загрозу життя екіпажу. Супутник, який був військово-супер-секретний, впав через два з половиною місяця після виведення на орбіту.

Обіцянки-цяцянки путіна не коштують нічого, бо росія, це країна корупції, брехні та населення, що живе у нелюдських умовах.

Якщо подивитися на соціальну рекламу, яку на росії запустили під мотивування мобілізації, це ж жах, бідні люди, настільки бідні, що в них немає грошей на їжу, житло, телефон, які сидять у кредитах, без роботи, бачать єдиний вихід, йти на війну, щоб вбиваючи заробляти. А де ж нафто-долари, де ж ресурси самої росії, газ, нафта, золото, алмази та інше? Як сталося, що велика країна, яка має стільки землі, природних ресурсів, світла, газу, нафти, золота, металу, мінералів, виробництва, не може забезпечити людям людські умови проживання, заробітку? Чому росіяни бачать своє збагачення тільки через війну та вбивства, мародерства та пограбування інших?

На ці питання ми не будемо шукати відповідь. Ми просто будемо їх вбивати, захищаючи свою країну. А ось білорусам би зараз попитатися, пошукати відповіді на усі питання війни, подивитися на ОРДЛО, щоб побачити своє майбутнє.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...