Росія готова посилювати свій вплив

Росія готова посилювати свій вплив

Заява Росії про готовність надати будь-яку допомогу Венесуелі, яку попросить ця країна, є доволі широким трактуванням, що має на меті показати, що Росія готова посилювати свій вплив далеко за межі пострадянського простору, навіть в Латинську Америку, яка традиційно вважається "заднім двором" Сполучених Штатів, кидаючи виклик інтересам Сполучених Штатів, які продовж останніх 200 років розглядали регіон як сферу свого впливу.

Реалістична допомога Росії Венесуелі може полягати в двох формах. Перша форма – це політична підтримка у вигляді сприяння діалогу між владою та опозицією. Залучення Росії на такому рівні є доволі реалістичним, бо росіяни усвідомлюють, що президент Ніколас Мадуро щодня все більше втрачає контроль над ситуацією в країни в умовах радикалізації венесуельського суспільства, загострення соціальних проблем, високих цін, нестачі продовольства, медикаментів та інших імпортних товарів широкого вжитку.

Видео дня

Тому підтримка Росією діалогу між венесуельским урядом і опозицією є кроком, спрямованим на пом’якшення кризи. Можливо Росія буде наполягати на тому, щоб відповідальність за ситуацію частково взяла на себе і опозиція, що дасть змогу загальмувати і трохи продовжити життя режиму Мадуро до президентських виборів, запланованих на жовтень 2018 року. Однак Ніколас Мадуро може не дотягнути до них на посаді президента. І керівництво Росії розуміє, що Кремль втратить офіційний канал впливу на Каракас, якщо Мадуро буде достроково усунутий політичним чи збройним шляхом.

Друга форма підтримки полягає у продовольчій допомозі. Нещодавно Росія запропонувала забезпечувати щомісячні поставки зерна Венесуелі у доволі великому об’ємі. Така допомога стане доволі цінним ресурсом як для венесуельского уряду, так і звичайних громадян.

Навіть якщо Росія буде на політичному рівні більше долучатись до венесуельської кризи, це може спровокувати чергове погіршення відносин з США. Паралельно венесуельска криза стала одним з пріоритетних питань для Організації Американських Держав (ОАД) – найбільшої міжнародної організації в Західній півкулі під егідою США. Генеральний секретар та більшість країн ОАД закликають Мадуро до значних політичних поступок у діалозі з опозицією. ОАД вважається традиційним арбітром у міждержавних та внутрішньополітичних суперечках в регіоні? і тому втручання Росії в Латинську Америку буде негативно сприйматися не лише США, а й багатьма країнами регіону (Аргентина, Колумбія, Панама), які орієнтуються на Вашингтон та побоюються приходу до влади лівих сил.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.