Хімічна зброя: Росія отримає перемогу над Заходом?

хімічна зброя, Сирія, атака, Асад

Існує висока ймовірність того, що Рада Безпеки ООН не зможе прийняти нову резолюцію щодо хімічної атаки в Сирії По-перше, дана резолюція буде заблокована Росією, якщо в ній буде встановлена відповідальність сирійського уряду за використання хімічної зброї. По-друге, навіть якщо така резолюція буде прийнята, Росія не допустить, що в ній містились якісь примусові заходи проти Сирії.

Як ми пам’ятаємо, 3 роки тому, хімічна зброя була вперше використана у Сирії, було більше шансів на прийняття резолюції. Тоді Барак Обама виставив "червону лінію", за якою використання хімічної зброї в Сирії створює підставу для військової інтервенції США у сирійську кризу. Однак внаслідок тиску Росії США змушені були відмовитися від цієї ідеї. Нині США займають менш наполегливу позицію щодо відставки Башара Асада і чітко продемонстрували, що боротьба проти ІДІЛ є пріоритетом політики Дональда Трампа на Близькому Сході. Як наслідок, не варто очікувати якихось рішучих кроків США у Сирії після використання хімічної зброї.

Видео дня

Резолюція щодо хімічної атаки може бути прийнята, лише якщо в ній зазначатиметься, що ООН має взяти на себе моніторинг за вивезенням хімічної зброї і за недопущенням її використання. Росія може підтримати таку опцію, оскільки після здобуття військової переваги лоялістів у 2016 р. немає потреби використовувати надмірно непропорційні засоби у війні з антиурядовими групами. Крім того, хімічна зброя не є тим інструментом, який дозволяє здобути серйозну військову перевагу.

І тут Росія може бути зацікавлена, бо ця резолюція може дати їй привід посилити контроль над сирійськими збройними силами. Бо там також з’являється інформація, що Росія і сирійський президент Башар Асад не можуть цілком контролювати окремі підрозділи сирійської армії. І не виключено, що використання цієї хімічної зброї є свідченням того, що лоялісти не здатні повністю контролювати армійську вертикаль.

В будь-якому випадку прийняття такої резолюції буде означати посилення позиції Росії. Якщо минулого року Росія здобула тактичну військову перевагу в Сирії, то прийняття резолюції Ради Безпеки ООН щодо Сирії означатиме тактичну дипломатичну перемогу Кремля над Заходом.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.