На Олімпіаді-2022 визначився володар першої золотої медалі

12,5 т.
Тереза Йохауг

Легендарна норвезька лижниця Тереза Йохауг стала першою спортсменкою, яка взяла "золото" Олімпійських iгор-2022. 33-річна Йохауг не залишила шансів конкуренткам у скіатлоні, випередивши на фініші всіх на пів хвилини.

За регламентом гонки атлетки мали пробігти дистанцію в 15 км двома різними стилями. Перші 7,5 км дівчата бігли класичним стилем, після чого у спеціальній зоні стадіону поміняли лижі та другу половину дистанції пройшли вже вільним ковзаневим стилем.

Йохауг продемонструвала блискучий стиль, не давши конкуренткам жодного шансу. Починаючи з позначки 6,3 км, норвежка вийшла вперед і надалі лише нарощувала свою перевагу.

Йохауг виграла "золото"

Друга половина перегонів стала справжнім бенефісом Терези. Її перевага на фініші становила 30 секунд. Другою стала Наталія Непряєва (ОКР). "Бронза" у представниці Австрії Терези Стадлобер.

Результати перегонів

Збірна України у цій дисципліні була представлена чотирма спортсменками.

Марина Анцибор стала 56-ою, Вікторія Олех – 60-ою, Юлія Кроль – 62-ою. Дар'я Рубльова поступилася колом.

Результати українок
Марина Анцибор
Дар'я Рубльова
Юлія Кроль

Зазначимо, що Йохауг є 14-кратною чемпіонкою світу, триразовою володаркою Кубку світу в загальному заліку. Також в активі норвезької лижниці "золото" Олімпіади у Ванкувері-2010.

Йохауг є 14-кратною чемпіонкою світу

Нагадаємо, що Олімпіада в Пекіні триватиме до 20 лютого. OBOZREVATEL пропонує своїм читачам подивитися календар та медальний залік.