Україна забила три голи Шотландії та вийшла у фінал відбору на чемпіонат світу-2022

4 хвилини
105,3 т.
Шотландія Україна

Збірна України з футболу обіграла Шотландію у півфіналі плей-оф відбору на чемпіонат світу-2022. Поєдинок у Глазго на стадіоні "Гемпден Парк" завершився з рахунком 1:3. Фінальний матч проти збірної Уельсу за вихід на мундіаль відбудеться 5 червня у Кардіффі.

OBOZREVATEL вів онлайн-трансляцію матчу Шотландія – Україна.

Україна та Шотландія до цієї зустрічі двічі перетиналися в офіційних турнірах. У відборі на ЧЄ-2008 команди обмінялися домашніми перемогами (2:0 у Києві та 3:1 у Глазго).

Українські вболівальники у Глазго

Господарі з перших секунд намагалися зробити так, щоб наші футболісти більше переймалися про оборону, ніж думали про напад. Незважаючи на це, на 5-й хвилині українці огризнулися небезпечною контратакою і Віктор Циганков міг відкривати рахунок. Проте Крейг Гордон зміг потягнути удар динамівця під поперечину.

Віктор Циганков

У дебюті зустрічі шотландські футболісти суттєво перевершували опонентів у швидкості та до 11-ї хвилини Україна отримала вже дві жовті картки. "Відзначилися" Малиновський та Яремчук.

Роман Яремчук

Незважаючи на статус господарів, Шотландія не почала включати тотальний пресинг і стартові хвилини не були валідольними для наших співвітчизників.

Шотландія не пресингувала

На 16-й хвилині Україна спромоглася створити другий момент. Ярмоленко виграв боротьбу у штрафному майданчику за відскок і зміг у дотик з розвороту пробити по воротах. Знову шотландський голкіпер урятував ситуацію.

Ярмоленко міг відкривати рахунок

Поступово ініціатива почала переходити до нашої команди. "Жовто-сині" великими силами атакували, змушуючи суперника відходити в оборону.

За перші пів години гри по ударах у бік воріт був паритет 4/4. Шотландія перестала тиснути, віддавши володіння м'ячем Україні.

Ярмоленко атакував

Шотландці явно боялися грати у високий пресинг, переживаючи, що Україна може тиснути на цей тиск і отримати перевагу.

На 33-й хвилині збірна України відкрила рахунок, реалізувавши територіальну перевагу в ігровій. Ярмоленко отримав м'яч від Малиновського, на самій межі офсайду помітив, що голкіпер Крейґ Гордон вийшов з воріт, і перекинув м'яч через нього.

Ярмоленко відкрив рахунок

Ми дуже грамотно оборонялися, падали одразу за лінію м'яча та закривали усі вільні лінії. Усі навісні передачі в нашу штрафну також не створювали великих проблем.

Яремчук забив 2-й гол

Другий тайм розпочався яскраво. Вже на 49-й хвилині українці зробили рахунок 2:0. Олександр Караваєв вирізав класну флангову передачу в воротарський центр, Яремчук виграв позиційну боротьбу і головою відправив шкіряну сферу в дальній від голкіпера кут.

Подвоївши свою перевагу, підопічні Олександра Петракова трохи заспокоїлися, ледь не забивши собі гол. Степаненко небезпечно віддавав на Бущана, а голкіпер "Динамо", вибиваючи круглий снаряд, влучив у суперника. М'яч дивом не зрізався у наші ворота.

Шотландія могла забити у відповідь

Шотландія перебудувалася, здобула більше вільних зон і помітно активніше заграла у відборі, змушуючи українців шукати успіху лише у контратаках.

Україна дедалі більше сідала на захист. Все явніше відчувався брак сил, і гра перетворилася на українського вболівальника на валідольну. Атаки на ворота Бущана йшли одна за одною і на 68-й хвилині Джон МакГін дивом не влучив у порожній кут.

Шотландія атакувала

Шотландія повністю забула про оборону, всі сили кинувши на те, щоб забити гол. Штурм господарів тривав усе активніше і на 80-й хвилині змогли відіграти один гол.

Завершальні моменти зустрічі стали по-справжньому валідольними. Шотландці мали багато моментів, але в підсумку на останніх секундах пропустили самі. Довбик реалізував вихід віч-на-віч.